Zvýšené hladiny řek se po vydatném dešti na jihu Čech vracejí k normálu, platí povodňová bdělost

ČTK ČTK
13. 6. 2018 6:33
První povodňový stupeň zůstává na Otavě v Rejštejně a v Sušici a také na Teplé Vltavě v Lenoře.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Robin Duspara - CTRA z.s. - www.lovcibourek.cz

Klatovy - Zvýšené hladiny řek se po vydatném dešti na jihu Čech vracejí k normálu. Už jen první povodňový stupeň, tedy bdělost, platil časně ráno na třech místech, a to na řece Otavě v Rejštejně a v Sušici na Klatovsku a také na Teplé Vltavě v Lenoře na Prachaticku. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu.

Otava v Rejštejně na Klatovsku vystoupala krátce na nejvyšší stupeň povodňové aktivity - ohrožení v úterý po 23. hodině. Již po 20 minutách se ale vrátila hladina řeky z třetího stupně na druhý. V Sušici platil druhý stupeň povodňové aktivity - pohotovost zhruba od půlnoci. V sousedním Jihočeském kraji se zvedla hladina Teplé Vltavy na druhý povodňový stupeň v noci kolem druhé hodiny, na první stupeň se pak vrátila v půl páté ráno.

Výstraha před nebezpečím povodní platila pro Klatovsko do dnešních půl druhé, pro Jihočeský kraj platí až do dnešní 16. hodiny.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy