Zloděj na jihu Čech ukradl z garáže věci za 622 tisíc

ČTK ČTK
2. 4. 2013 14:22
Šlo o vybavení na hokej, fotbal, tenis a volejbal. Majitel garáž používal jako sklad
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

České Budějovice - Neznámý zloděj ukradl z garáže v Českých Budějovicích věci minimálně za 622.000 korun.

Šlo především o vybavení na hokej, fotbal, tenis a volejbal. Policisté zatím přesné množství odcizených věcí neznají, řekla jejich mluvčí Regina Tupá.

Podle ní majitel garáž používal spíše jako sklad. "Se zbožím, které někdo během minulých dvou týdnů ukradnul, muž podnikal a prodával jej," uvedla Tupá.

Z garáže, která stojí v českobudějovické Okružní ulici, však zmizelo také 30 lahví alkoholu nebo hliníkové disky a pneumatiky. "Vzhledem ke způsobené škodě hrozí viníkovi trest vězení v délce dvou až osmi let," řekla Tupá.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy