Žákům na budějovickém sídlišti začne kočovný život

Domácí Domácí
1. 12. 2011 6:17
Azbest v jejich školách je vyhnal pryč, některé až do Hluboké nad Vltavou
Českobudějovická základní škola Máj I
Českobudějovická základní škola Máj I | Foto: ZŠ Máj I

České Budějovice - Děti z českobudějovických škol Máj I, Máj II a ZŠ waldorfské čeká kočovný život. V budovách jejich škol totiž byly naměřeny nadlimitní hodnoty azbestových vláken. Čeká je vyučování v náhradních prostorách, část žáků bude muset dojíždět až do Hluboké nad Vltavou.

Město České Budějovice ve spolupráci s řediteli všech tří škol na sídlišti Máj připravilo pro období od pondělí 5. prosince náhradní organizaci výuky.

Vyučování bude zajištěno v pěti základních školách zřizovaných městem České Budějovice, děti z waldorfské školy se budou učit v Hluboké nad Vltavou.

"Pro žáky ze ZŠ Máj I bude vyučování probíhat v ZŠ Pohůrecká a ZŠ J. Š. Baara. Výuku pro děti ZŠ Máj II jsme zajistili v základních školách O. Nedbala, Bezdrevská a Nerudova. První a druhé ročníky obou májských škol i některé vyšší ročníky se budou učit v takzvaném Domečku," přiblížil náměstek primátora Petr Podhola s tím, že všechny děti budou samozřejmě i nadále vyučovat jejich pedagogové ze ZŠ Máj I a II.

Co děti čeká? Nové prostory i brzké vstávání

V pondělí 5. prosince v osm hodin ráno akce "kulový blesk" vypukne poprvé. Děti a jejich učitele rozvezou do jednotlivých škol speciální autobusy dopravního podniku. Po skončení výuky je přivezou děti zpět na sídliště Máj.

Třídy, které mají náhradní vyučování zajištěné v kilometr vzdálené ZŠ O. Nedbala, půjdou v doprovodu učitelů pěšky.

Žáci z waldorfské základní školy se od pondělí budou učit v prostorách mezinárodní Townshend International School a také na základní škole v Hluboké nad Vltavou.

I pro ně zajistí dopravu do školy a zpátky do Českých Budějovic radnice ve spolupráci s dopravním podnikem. Děti si kromě nových prostor budou muset zvyknout i na brzké vstávání. Autobusy odjíždějí již v 7.30 hodin.

 

Právě se děje

před 34 minutami

První kolo testů mezi sudími neodhalilo žádný případ koronaviru

Všichni rozhodčí, kteří budou řídit zápasy obnovené sezony první a druhé fotbalové ligy, měli v prvním kole testů negativní výsledek na nemoc covid-19. Žádný pozitivní případ na nový typ koronaviru se neobjevil ani mezi delegáty. ČTK to řekl Michal Jurman, tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR, pod kterou sudí spadají.

Další zprávy