Vojáka při cvičení zasáhla střepina, zraněním podlehl

ČTK ČTK
6. 9. 2013 16:07
Muž se zranil ve středu při cvičení v Boleticích, případ vyšetřuje vojenská policie.
Vojenské cvičení (ilustrační foto).
Vojenské cvičení (ilustrační foto). | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Šestatřicetiletý voják, kterého ve středu při vojenském výcviku v Boleticích na Českokrumlovsku zasáhla střepina, v pátek zemřel.

Případ vyšetřuje vojenská policie a odborná komise náčelníka armádního generálního štábu, řekla mluvčí štábu Jana Růžičková.

Podle jejích dřívějších informací příslušníci 42. mechanizovaného praporu z Tábora cvičili ve vojenském prostoru střelbu z minometů.

Střepina po dopadu náboje do blízkosti dělostřelecké pozorovatelny ale zranila příslušníka 13. dělostřelecké brigády z Jinců, který byl předsunutý dělostřelecký návodčí a jeho úkolem bylo navádění minometné palby na cíl.

Zraněný voják byl po poskytnutí první pomoci převezen vrtulníkem do českobudějovické nemocnice. "Bohužel v pátek 6. září 2013 dopoledne následkům zranění podlehl," uvedla mluvčí.

 

Právě se děje

před 9 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy