Vlak na Českobudějovicku srazil auto, jeden člověk zemřel. Dráhy zavedly náhradní dopravu

ČTK ČTK
1. 8. 2018 9:56
Před zhruba dvěma týdny se na stejném přejezdu střetly vlak s dodávkou, její řidič zemřel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Kamenný Újezd - Na železničním přejezdu mezi Včelnou a Kamenným Újezdem na Českobudějovicku srazil ve středu vlak osobní automobil, nehoda je smrtelná. Informoval o tom jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Bližší informace zatím neměl. Před zhruba dvěma týdny se na stejném přejezdu střetly vlak s dodávkou, její řidič zemřel.

V místě je podle webu Český drah přerušen provoz od 8:47. "Cestující vlaku Ex 1540 budou za asistence hasičů evakuováni a převezeni autobusem náhradní dopravy do stanice České Budějovice," uvedly ČD. Předpoklad obnovení provozu zatím stanovily na 11:00.

Před zhruba dvěma týdny se na stejném železničním přejezdu střetl vlak s dodávkou. Jedenatřicetiletý řidič dodávky na následky zranění, která při nehodě utrpěl, později zemřel. Záchranáři po srážce evakuovali čtyři desítky cestujících z vlaku.

Další nehoda na železničním přejezdu v Jihočeském kraji se stala v úterý. Při srážce traktoru s vlakem na železničním přejezdu u Písku bylo zraněno devět cestujících, strojvůdce a traktorista. Šest lidí skončilo v nemocnici, ostatní byli ošetřeni na místě. Podle odhadů Českých drah bude železniční trať v místě nehody uzavřena do čtvrtečního podvečera. Cestující musí pro spojení mezi Putimí a Pískem použít náhradní autobusovou dopravu.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Kurdové se stahují ze severu Sýrie, příměří ale neprodloužíme, oznámil Erdogan

Oddíly syrských Kurdů YPG se v severní Sýrii stále ještě stahují od turecké hranice. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň odmítl návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na prodloužení příměří. Turecko, které zahájilo boj proti syrským Kurdům 9. října, minulý čtvrtek přistoupilo na 120hodinové příměří. To skončí tento den ve 21:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy