reklama
 
 

Vlak na Českobudějovicku srazil auto, jeden člověk zemřel. Dráhy zavedly náhradní dopravu

1. 8. 2018 9:56
Před zhruba dvěma týdny se na stejném přejezdu střetly vlak s dodávkou, její řidič zemřel.

Kamenný Újezd - Na železničním přejezdu mezi Včelnou a Kamenným Újezdem na Českobudějovicku srazil ve středu vlak osobní automobil, nehoda je smrtelná. Informoval o tom jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Bližší informace zatím neměl. Před zhruba dvěma týdny se na stejném přejezdu střetly vlak s dodávkou, její řidič zemřel.

V místě je podle webu Český drah přerušen provoz od 8:47. "Cestující vlaku Ex 1540 budou za asistence hasičů evakuováni a převezeni autobusem náhradní dopravy do stanice České Budějovice," uvedly ČD. Předpoklad obnovení provozu zatím stanovily na 11:00.

Před zhruba dvěma týdny se na stejném železničním přejezdu střetl vlak s dodávkou. Jedenatřicetiletý řidič dodávky na následky zranění, která při nehodě utrpěl, později zemřel. Záchranáři po srážce evakuovali čtyři desítky cestujících z vlaku.

Další nehoda na železničním přejezdu v Jihočeském kraji se stala v úterý. Při srážce traktoru s vlakem na železničním přejezdu u Písku bylo zraněno devět cestujících, strojvůdce a traktorista. Šest lidí skončilo v nemocnici, ostatní byli ošetřeni na místě. Podle odhadů Českých drah bude železniční trať v místě nehody uzavřena do čtvrtečního podvečera. Cestující musí pro spojení mezi Putimí a Pískem použít náhradní autobusovou dopravu.

autor: ČTK | 1. 8. 2018 9:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama