Vandalové na židovském hřbitově poničili 26 náhrobků

ČTK ČTK
26. 9. 2012 11:06
Viníci náhrobky vyvrátili a některé z nich polámali, škoda za zhruba 100.000 korun
Židovský hřbitov u obce Prudice na Táborsku.
Židovský hřbitov u obce Prudice na Táborsku. | Foto: Jitka Erbenová, Wikipedie

Prudice - Celkem 26 náhrobků židovského hřbitova v katastru obce Prudice u Chotovin na Táborsku poškodily neznámé osoby.

Způsobily tím škodu zhruba 100.000 korun. Viníci náhrobky vyvrátili a některé z nich polámali, řekl táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Incident se stal v období minulých dvou měsíců. "Žádáme tímto každého, kdo toto odlehlé místo v poslední době navštívil a všimnul si jakéhokoliv neobvyklého dění nebo pohybu podezřelých osob, aby o tom informoval policii," řekl Doubek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy