V Táboře evakuovali 120 lidí, na dně nádrže byla munice

ČTK ČTK
18. 7. 2013 13:42
Šlo o několik granátů a pěchotní munici. Většina evakuovaných byla v tu dobu na plovárně
Foto: Aktuálně.cz

Tábor - Více než 120 lidí musela policie evakuovat ve středu v Táboře, kde pyrotechnici nalezli na dně odbahňované nádrže Jordán munici.

Šlo o několik granátů a pěchotní munici. Většina evakuovaných byla v tu dobu na nedaleké městské plovárně. Informoval o tom policejní mluvčí Milan Bajcura.

"S evakuací pomáhali policistům hasiči. Ke zničení nebezpečné munice přijeli specialisté z pyrotechnické služby expozitury České Budějovice, kteří v trhací jámě vše zlikvidovali," uvedl Bajcura. Evakuace se týkala i pracovníků z pracoviště u Jordánu.

Odbahnění táborské nádrže, které začalo loni, je jedním z nejnáročnějších a nejnákladnějších projektů v regionu v posledních letech. Odhadované náklady činí přes 400 milionů korun. Odbahnění nádrže o rozloze 51 hektarů by mělo být hotovo v roce 2014.

Město získalo na práce dotace ve výši 85 procent, samo se bude podílet zhruba 60 miliony korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy