V Rožmberku hořela střecha penzionu, nikdo nebyl zraněn

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 6. 2015 11:14
Škoda po požáru způsobila škodu asi tři miliony korun. Oheň zasáhl hlavně střechu a krovy domu.
Zasahující hasiči při požáru v Rožmberku nad Vltavou.
Zasahující hasiči při požáru v Rožmberku nad Vltavou. | Foto: Jan Lipold

Rožmberk nad Vltavou - V Rožmberku nad Vltavou na Českokrumlovsku hořel v sobotu penzion a restaurace. Oheň zasáhl střechu a krovy a způsobil škodu přibližně tři miliony korun. V neděli to uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Při požáru nebyl nikdo zraněn, ani nemusel být nikdo evakuován.

Hořet pravděpodobně začalo kvůli závadě na topidle. Hasiči uchránili majetek v hodnotě deset milionů korun. K požáru vyjížděli v sobotu v odpoledních hodinách.

Rožmberk nad Vltavou je v těchto dnech turisticky vytíženou lokalitou. Je přímo u Vltavy, kde nedávno začala vodácká sezona.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy