reklama
 
 

V Krumlově bude zpívat Jose Cura. Konkurz vybírá kolegy

1. 11. 2010 6:47
O pět srpnových vystoupení Joseho Cury v opeře Komedianti je enormní zájem. Z řad pěvců i diváků

České Budějovice - V Českých Budějovicích se při víkendovém konkurzu rozhodovalo, kdo si příští rok v létě zazpívá v Českém Krumlově po boku světoznámého argentinského tenoristy Josého Cury.

Na 20. ročníku mezinárodního hudebního festivalu ho posluchači uslyší v srpnu v Komediantech Ruggera Leoncavalla. Opera se v italském originále odehraje v plenéru před otáčivým hledištěm v zámecké zahradě. O obsazení rolí Neddy, Tonia, Silvia a Beppeho se ucházelo 43 pěvců.

"Umělecké vedení opery Jihočeského divadla vybralo v předkole na základě zaslaných audio nahrávek 38 sólistů. Ty si porota o víkendu vyslechla. Následovat ale musí ještě další výběrové kolo. Odehraje se v prosinci. O roli Neddy se třeba ucházelo osm špičkových sopranistek. Musíme to ještě doladit," řekl po konkurzu ČTK šéf opery Jihočeského divadla Miloslav Veselý.

Hudebního nastudování Komediantů se ujme dirigent Mario de Rose a režie Josef Průdek, oba dva o víkendu zasedli v pětičlenné konkurzní porotě.

Cura v Krumlově nebude poprvé

Opera Komedianti líčí událost, která se stala v italské Kalábrii v šedesátých letech 19. století. Leoncavallovo drama ze života kočovných herců stírá hranice mezi hrou na jevišti a skutečným životem ve chvíli, kdy protagonisté začínají během představení přímo na jevišti řešit osobní spory vedoucí až k osudové tragédii.

Opera, jež se řadí mezi nejznámější a nejhranější tituly, bude před českokrumlovskou točnou uváděna od 5. do 10. srpna 2011 a José Cura tam vystoupí ve dnech 5., 6., 7., 9. a 10. srpna. Vstupenky za 1400 až 2900 korun jsou v prodeji od letošního července a mnoho jich už nezbývá.

Cura v Krumlově nebude poprvé. Letos v létě si na koncertním vystoupení v Pivovarské zahradě podmanil svým mistrovstvím i vtipem obecenstvo, město zase jeho rodinu.

autor: ČTK | 1. 11. 2010 6:47

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama