V kasinu na Prachaticku se zřítil strop, nikdo nebyl zraněn

ČTK ČTK
4. 2. 2015 22:45
Ještě před příjezdem hasičů objekt opustilo asi 100 hostů a přibližně tři desítky zaměstnanců. Propadl se sádrokartonový strop včetně izolace a osvětlení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Strážný (Prachaticko) - V kasinu ve Strážném na Prachaticku se ve středu večer zhroutil sádrokartonový strop. Podle předběžných informací nebyl nikdo zraněn. Na místě zasahují hasiči i policisté a kynologové navíc se psy prohledávají prostor, aby skutečně vyloučili přítomnost jakékoliv osoby. ČTK o tom informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Podle ní se se zatím neznámých příčin zhroutilo zhruba 20 metrů čtverečních stropu. Ještě před příjezdem hasičů objekt opustilo asi 100 hostů a přibližně tři desítky zaměstnanců. Propadl se sádrokartonový strop včetně izolace a osvětlení. "Na místo byl podle kynologa povolán i statik," uvedla Matějů.

Do Strážného vyrazilo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů včetně technického kontejneru z Českých Budějovic. Ten je určený pro řešení hromadných událostí.

Obec Strážný se nachází jen pár stovek metrů před stejnojmenným hraničním přechodem na komunikaci I/4 mezi Českou republikou a Německem.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy