Při nehodě vlaku a traktoru u Písku bylo zraněno 11 lidí, šest z nich skončilo v nemocnici

ČTK ČTK
31. 7. 2018 15:51
Při srážce traktoru s vlakem na železničním přejezdu u Písku bylo zraněno devět cestujících, strojvůdce a traktorista. Šest lidí skončilo v nemocnici, ostatní byli ošetřeni na místě. Informoval o tom jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Železniční doprava z Písku směrem na Prahu stojí. Podle prvních informací nehodu způsobil traktorista, který vjel na přejezd. "Nehoda se udála na železničním přejezdu P 483 zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. V důsledku střetnutí vlak vykolejil," řekl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Podle odhadů Českých drah bude železniční trať v místě nehody uzavřena do čtvrtečního rána.
Při nehodě vlaku a traktoru u Písku bylo zraněno 11 lidí | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 35 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo auto a nákladní vůz. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Oznámil to místní list La Depéche du Midi a informaci o mrtvém potvrdili podle agentury AFP hasiči. Do řeky Tarn se podle médií zřítilo osobní auto a nákladní vůz. Zástupce departamentu Haute-Garonne, ve kterém se zřícený most nachází, uvedl, že neštěstí postihlo tři vozy.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, jež leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý zhruba 150 metrů a široký pět metrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy