Teplé počasí šetří silničářům na jihu Čech peníze

ČTK ČTK
7. 3. 2011 15:29
Oproti minulé zimě zatím vydali na údržbu silnic o 77 milionů méně
Náklady na zimní údržbu jihočeským silničářům klesly, soli zatím spotřebovali více.
Náklady na zimní údržbu jihočeským silničářům klesly, soli zatím spotřebovali více. | Foto: Radek Pecák

Jižní Čechy - Zimní údržba vyšla letos jihočeské silničáře levněji než ta předchozí. Na úpravu silnic vynaložili zatím přes 212 milionu korun.

"Minulá zima, počítáno od října 2009 do dubna 2010, stála 289,2 milionu korun," upřesnila Venuše Kindlmannová z krajské správy a údržby silnic.

Z celkové částky stála údržba krajských silnic tuto zimu 161,5 milionu korun, předtím vyšla na 219,5 milionu.

Silničáři naopak spotřebovali více soli, a to přes 39 200 tun. Minulou zimu to bylo o 7600 tun méně. Ušetřili na inertním posypovém materiálu.

Jihočeští silničáři upravují celkem přes 6100 kilometrů komunikací. Kromě krajských silnic udržují i 15 kilometrů dálnice a přes 660 kilometrů silnic první třídy, které spravuje Ředitelství silnic a dálnic.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Kofola koupila stoprocentní podíl v Karlovarské Korunní a Ondrášovce

Skupina Kofola koupila stoprocentní podíl ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Kofola cenu obchodu po dohodě s druhou stranou nezveřejnila. Dokončení obchodu firmy očekávají v první polovině příštího roku.

Kofola uvedla, že nákupem Karlovarské Korunní a Ondrášovky chce rozšířit své portfolio o tradiční české minerální vody a posílit na českém trhu svou pozici v kategorii balených vod.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Osobností roku podle časopisu Time je ekologická aktivistka Greta Thunbergová

Osobností roku, kterou každoročně vybírá americký časopis Time, se v tomto roce stala švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Teprve šestnáctiletá dívka se snaží přesvědčit světové politiky k výraznějšímu boji proti klimatickým změnám. Stojí za globálním studentským hnutí Fridays for Future, které upozorňuje na měnící se podnebí. Letos vystoupila například na klimatickém summitu OSN v New Yorku. Kvůli svým aktivitám také letos přerušila školu.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy