Srážka vlaků u Vodňan: jedna mrtvá, dvanáct zraněných

Srážka vlaků u Vodňan: jedna mrtvá, dvanáct zraněných
Foto: HZS Jihočeského kraje
2. 2. 2011 11:31

Vodňany - Nedaleko železniční stanice Vodňany došlo ve středu ráno ke smrtelné nehodě. Osobní vlak na trase z Volar do Číčenic se tam čelně srazil s manipulačním vlakem ČD Cargo. Jedna cestující zemřela, dalších dvanáct lidí se zranilo.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Biden si volal s prvním zahraničními lídry od své inaugurace

Americký prezident Joe Biden si v pátek telefonoval s prvními zahraničními lídry od své středeční inaugurace. Nejdříve hovořil s kanadským premiérem Justinem Trudeauem, se kterým se podle agentury Reuters dohodli spojit síly v boji proti koronaviru. Následně šéf Bílého domu volal mexickému prezidentovi Andrésovi Manuelovi Lópezovi Obradorovi. Ten označil hovor za "příjemný a zdvořilý" a dodal, že vše nasvědčovalo tomu, že vztahy mezi oběma státy budou dobré.

"Probrali spolupráci ohledně vakcín," citoval Reuters z komuniké úřadu kanadského ministerského předsedy. Podle agentury AP státníci probírali možnost, aby Kanada dostávala vakcíny proti covidu-19 z výrobního zařízení firmy Pfizer v americkém Michiganu. V současné době Ottawa obstarává všechny dávky očkovací látky ze zařízení Pfizeru v Belgii a firma jí už oznámila, že bude mít v dodávkách zpožděn

Zdroj: ČTK
Další zprávy