Srážka vlaku s autem zablokovala tah Budějovice - Praha

ČTK ČTK
2. 4. 2013 20:59
Provoz na trati byl obnoven v 18:45
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Drážní inspekce

Horusice - Srážka vlaku a auta v úterý u Horusic na Táborsku zastavila provoz na části železniční tratě z Prahy do Českých Budějovic.

Při nehodě se lehce zranil řidič automobilu, řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se škoda odhaduje na 360 tisíc korun.

Omezení provozu postihlo desítku rychlíků a několik osobních vlaků, uvedli pracovníci Českých drah na svém webu. Provoz na trati byl obnoven v 18:45.

"Dvaapadesátiletý řidič měl velké štěstí, protože utrpěl pouze lehké zranění hrudníku. Byl převezen na kontrolní vyšetření do českobudějovické nemocnice. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn," sdělila mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

Havárie se stala kolem 15:35 na železničním přejezdu v Horusicích, podle mluvčího Drážní inspekce Drápala narazilo auto na železničním přejezdu do boku lokomotivy rychlíku jedoucího z Českých Budějovic do Prahy.

"Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, zařízení bylo v té době v činnosti," sdělil Drápal.

Dodal, že škoda na vlaku byla vyčíslena asi na 100.000 korun, na trati na 10.000 a na autě vznikla škoda 250.000 korun. Nehodu vyšetřuje Drážní inspekce.

Podle ČD byl provoz na trati přerušen v úseku z Dynína do Horusic. Část vlakových spojů byla nahrazena autobusovou dopravou, cestující ze tří rychlíků jeli jiným vlakem.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy