Soudce z Budějovic byl obviněn z krádeže v soudní síni

ČTK ČTK
30. 11. 2011 21:32
Bývalý krajský soudce Evžen Sedlecký měl vykrást v soudní síni peněženky advokátů
Bývalý krajský soudce Evžen Sedlecký měl vykrást v soudní síni peněženky advokátů (ilustrační snímek).
Bývalý krajský soudce Evžen Sedlecký měl vykrást v soudní síni peněženky advokátů (ilustrační snímek). | Foto: Ludvík Hradilek

Praha/České Budějovice - Bývalého soudce krajského soudu v Českých Budějovicích Evžena Sedleckého obvinila policie z krádeže a zneužití pravomocí úřední osoby. V případě odsouzení mu hrozí až pět let vězení. Ve středu to uvedla televize Nova.

"V uplynulých dnech došlo k obvinění jednoho muže, a to z trestného činu krádeže a trestného činu zneužití pravomocí úřední osoby," sdělil televizi mluvčí policejního prezidia Jaroslav Ibehej.

Sedlecký, který na svou funkci v červnu rezignoval, čelí podezření, že v přestávkách soudních líčení ukradl z peněženek dvou advokátů celkem 25 000 korun. Advokáti nahlásili krádež vedení soudu ještě týž den, kdy se jim peníze ztratily.

Podle nich kradl soudce minimálně dvakrát, policie to však zatím nepotvrdila. Televize uvedla, že škoda je vyšší než 50 000 korun. Sedlecký svou vinu popírá.

Soudce zůstal v soudní síni sám

Mluvčí českobudějovického krajského soudu Ivana Vobejdová už dříve sdělila, že se běžně stává, že při občanskoprávních sporech, které Sedlecký řešil, soudce vyzve advokáty, aby na moment opustili soudní síň. V tu chvíli v ní pak zůstane sám.

"Jedná se třeba o situace, kdy si potřebuje něco v klidu a bez rušení promyslet. Potom zase vyzve účastníky, aby se vrátili do soudní síně," řekla Vobejdová.

Podle ní v takové situaci vždy záleží na každém z advokátů, jestli si osobní věci ponechá v síní. "Často si je ale berou s sebou na chodbu. Přece jenom nejedná se jenom o peníze, řada lidí v peněžence mívá i doklady," uvedla.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 13 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy