Stádo koní pobíhalo po silnici na Strakonicku. Několik aut do nich narazilo, dva koně nepřežili

ČTK ČTK
1. 3. 2016 11:59
Tři dopravní nehody na Strakonicku způsobilo šest volně pobíhajících koní, kteří svému majiteli utekli z ohrady. Jeden kůň nehodu nepřežil, dalšího zraněného musel veterinář utratit. Žádný z řidičů se při nehodě nezranil, a škody jsou tak pouze na majetku. Majitel koní se podle policejní mluvčí dopustil přestupku tím, že zvířata dostatečně nezajistil proti úniku ze soukromého pozemku. Hrozí mu pokuta.
Volně pobíhající koně způsobili tři dopravní nehody.
Volně pobíhající koně způsobili tři dopravní nehody. | Foto: PČR

Sedlice (Strakonicko) - Šest volně pobíhajících koní či poníků způsobilo v úterý ráno u Sedlice na Strakonicku tři dopravní nehody. Jeden kůň po střetu s osobním automobilem zahynul. Čtyři koně byli zranění, jednoho z nich musel veterinář utratit. "Řidičům se nic nestalo, škoda na vozidlech byla odhadnuta na zhruba 163 tisíc korun," upřesnila strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

"Koně utekli v brzkých ranních hodinách soukromému majiteli z Písecka z ohrady. Během půl hodiny způsobili tři dopravní nehody," dodala Nováková. Majitel koní se podle ní dopustil správního přestupku. "Podle zákona na ochranu zvířat musí zvířata zajistit proti úniku. Zřejmě mu bude hrozit pokuta. Její výši nyní nejsme schopni blíže specifikovat," dodala.

"První nehoda se stala u železničního přejezdu u obce Hněvkov, kde se střetla dvě vozidla s pobíhajícími koňmi, ke druhé nehodě došlo na silnici mezi Hněvkovem a Blatnou a třetí se stala u odbočky na Škvořetice," uzavřela.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy