Prodejem povolenek k rybolovu zpronevěřila 640 tisíc

ČTK ČTK
25. 7. 2012 18:55
Ženě za delikt v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

České Budějovice - Jednapadesátiletá žena z Českobudějovicka se podle policie při prodeji povolenek k rybolovu obohatila o 640.000 korun.

Obviněna byla ze zpronevěry a za delikt jí v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let, řekla mluvčí policie Regina Tupá.

Žena podle policie loni jako osoba samostatně výdělečně činná na základě smlouvy o obstarání prodeje povolenek k rybolovu řádně a včas nevyúčtovala a ani neodevzdala peníze za prodané členské i nečlenské rybářské povolenky.

Podle předsedy jihočeského územního výboru Českého rybářského svazu Stanislava Havelky mají rybáři na jihu Čech asi 80 prodejců povolenek. Základní roční povolenka na mimopstruhové vody stojí 1300 korun.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 6 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy