Policisté přišli chytit lupiče, objevili nelegální zbrojnici

ČTK ČTK
17. 4. 2014 21:18
Majitel restaurace měl ve skryté místnosti stovku zbraní, včetně kulometu a několika samopalů. Policisty zavolal sám, protože údajně vyrušil ozbrojeného lupiče.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Strakonice - Majitel restaurace na Strakonicku měl ve skryté místnosti téměř stovku zbraní, včetně kulometu a několika samopalů. Nejméně desítky zbraní jsou funkční. Na policejním webu to oznámil mluvčí policie Jiří Matzner.

Paradoxem je, že policisty zavolal sám restauratér kvůli vloupání. Zřejmě nepočítal s tím, že policisté prohledají jeho podnik opravdu důkladně. Muž byl zadržen pro podezření z nedovoleného ozbrojování.

Majitel objektu zavolal na policii, protože údajně vyrušil ozbrojeného zloděje při vloupání do své restaurace.

"Profesionálové ze zásahové jednotky ale našli v domě místo očekávaných pachatelů sklad zbraní a munice. V částečně skryté místnosti objevili kulomet, samopaly, pistole a náboje," popsal zásah Matzner. "Na místě proto pracoval také policejní pyrotechnik a specialista na balistiku," doplnil.

Nalezených zbraní bylo 99. "O skutečnosti, jak je která zbraň střelbyschopná, rozhodnou až následné expertizy. Podle prvotního šetření by mohlo být funkčních několik desítek zbraní," uvedl policejní mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy