Policie hledá sedmnáctiletou dívku, utekla z domova

Michal Kalina
8. 9. 2011 9:36
Alisa Diachenko odešla po hádce s matkou počátkem srpna, nikomu se už neozvala
Alisa Diachenko měří 167 centimetrů, na lýtku a prostředníčku má tetování.
Alisa Diachenko měří 167 centimetrů, na lýtku a prostředníčku má tetování. | Foto: Policie ČR

Strakonice - Policie už několik týdnů bezúspěšně pátrá po sedmnáctileté Alise Diachenko ze Strakonic.

Matka postrádá svou dceru od začátku srpna, když dívka odešla po hádce z domova. S sebou si vzala oblečení, peníze a mobilní telefon, který však není dostupný. Nikomu se od té doby neozvala.

"Dívka se nedostavila ani na opravnou zkoušku na střední škole ve Volyni," uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Alisa Diachenko měří 167 centimetrů, je štíhlé postavy. Má hnědočerné oči a tmavé dlouhé vlasy. Na levé lýtko si nechala vytetovat pět hvězdiček a na prostředníček znak hippies. V každém uchu má hledaná dívka tři náušnice.

Při svém odchodu z domova na sobě měla hnědé kalhoty, šedé batikované tričko a na nohou hnědé látkové tenisky. S sebou si studentka vzala ještě hnědý batoh.

Policisté se na veřejnost obrací s žádostí o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace k hledané dívce je možné oznámit na linku 158 nebo na všech policejních služebnách.

 

Právě se děje

před 17 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy