Podnikatel si odsedí osm let za zneužívání dětí a znásilnění

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 6. 2014 13:35
Muž provozoval dětskou hernu v Českém Krumlově, podle znalců by měl nastoupit na léčení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

České Budějovice - Trest osm let vězení uložil českobudějovický krajský soud podnikateli, který podle obžaloby zneužíval děti a znásilnil čtrnáctiletou dívku.

V počítači čtyřicetiletého obžalovaného muže policisté našli fotografie nahých dětí v různých erotických polohách. Navíc prý muž nezletilým dívkám podával alkohol. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se proti verdiktu odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlení.

Muž provozoval dětskou hernu v Českém Krumlově. Podle obžaloby někteří mladí návštěvníci v objektu i přespávali. Děti se pak doma svěřily, že je obžalovaný údajně osahával. Jednu čtrnáctiletou dívku prý znásilnil.

Podle obhajoby nebylo možné poznat, zda už dívce bylo 15 let. Obhajoba také tvrdila, že řadu činů, z nichž byl podnikatel obžalovaný, nelze jednoznačně prokázat.

S tím ale nesouhlasila žalobkyně. "Domnívám se, že provedené dokazování ukázalo, že obžalovaný trestné činy spáchal," řekla státní zástupkyně Dagmar Šimánková.

Delikty se podle soudu staly v průběhu roku 2013. Obžalovaný osahával dívky ve věku osm až 13 let, některé z nich si vyfotil.

"Tyto činy jsou vysoce společensky škodlivé, soud nemohl přehlédnout to, že obžalovaný zneužil svého postavení i důvěry rodičů dětí. Navíc je zjevné, že se nejednalo o něco ojedinělého a nahodilého," řekl k rozsudku předseda senátu Michal Kubánek.

Podnikatel připustil jen některé z činů. "Lituji toho, co se stalo, ale už to nemohu vzít zpátky," řekl před soudem. Podle znalců by měl obžalovaný podstoupit ústavní sexuologické léčení. Soud je vyslyšel. Kromě osmiletého trestu muži uložil ještě ústavní léčení.

 

Právě se děje

Další zprávy