reklama
 
 

Po výbuchu a požáru domu v Českých Budějovicích zemřeli tři lidé

Aktualizováno 24. 12. 2015 21:58
Po výbuchu a požáru rodinného domu v Českých Budějovicích dnes zemřeli tři lidé - muž a žena středního věku a nezletilý chlapec. Původní informace policie hovořila o jednom mrtvém. Oběti byly obyvateli domu.

České Budějovice - Po výbuchu a požáru rodinného domu v Českých Budějovicích dnes zemřeli tři lidé - muž a žena středního věku a nezletilý chlapec. Původní informace policie hovořila o jednom mrtvém. U všech obětí byla nařízena soudní pitva.

U všech obětí byla nařízena soudní pitva. Příčiny a další okolnosti neštěstí se vyšetřují. K jejich objasnění by měl v pátek pomoci i speciálně vycvičený policejní pes. Řekl to mluvčí jihočeské policie Miroslav Doubek.

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů uvedla, že statik rozhodl o demolici domu. Těžká technika následně dům zbourala a večer už byly podle fotoreportéra ČTK na místě jen sutiny.

Ženu a dítě našli hasiči až po likvidaci požáru a závěrečném průzkumu objektu. Policejní mluvčí uvedl, že oběti byly obyvateli domu, nepotvrdil však, že byly v příbuzenském vztahu. "Oběti už máme ztotožněny, ale nejdříve musíme informovat pozůstalé," řekl Doubek.

K výbuchu a následnému požáru garáže a poté celého přilehlého domu v Lidické ulici vyjížděli hasiči a policisté krátce po poledni. Vzhledem k mohutnosti požáru policisté ulici uzavřeli a dopravu směřovali na objízdnou trasu. "Lidé z okolních domů byli kvůli bezpečnosti do likvidace požáru vyzváni k opuštění svých domovů," uvedl mluvčí.

Po uhašení garáže byla uvnitř nalezena mrtvola muže. Po dohašení celého domu našli hasiči další dvě ohořelá těla. Případ převzali českobudějovičtí kriminalisté. "Podle statika je dům nestabilní, pokud se v nejbližších chvílích sám nezhroutí, určitě bude stržen," uvedl Doubek. Lidická ulice bude podle něj minimálně další dva dny uzavřena. Doprava je odkloněna na okolní komunikace, trolejbusy nahradily autobusy.

autor: ČTK | 24. 12. 2015 16:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama