reklama
 
 

Na Šumavě zemřel muž, umrzl 150 metrů od svého domova

31. 12. 2010 14:55
Padesátník se vracel z hospody, domů už nedošel

Horní Vltavice - Příběh se smutným koncem se odehrál na Silvestra na Šumavě. Padesátiletý muž, který se v předvečer oslav vypravil za kamarády do hospody, se už domů nevrátil.

Pohřešování padesátiletého muže z Horní Vltavice nahlásila dispečinku Horské služby v pátek ráno jeho manželka. Uvedla, že manžel odešel večer do vzdálené restaurace a do rána se nevrátil.

"Kontaktovali jsme místní hasiče i oddělení poliie a v počtu deseti lidí jsme nejprve začali prohledávat místa kolem restaurace. Předpokládali jsme, že muž mohl přespat v některém z penzionů nebo u svých známých," uvedl Ondřej Zeman, člen Horské služby Šumava, který se na pátrání podílel.

V okolních budovách bylo však pátrání neúspěšné, proto záchranáři začali prohledávat terén mezi domem pohřešovaného a restaurací.

Po pátrání, které od oznámení trvalo zhruba hodinu a půl, pak našli muže asi 150 metrů od jeho bydliště.

Dál už zřejmě nedokázal dojít.

Muž nejevil známky života, proto záchranáři zahájili resuscitaci a přivolali Rychlou lékařskou pomoc. Po příjezdu však lékař musel konstatovat smrt, jejíž příčinou byl zřejmě alkohol a podchlazení.

Okolnosti úmrtí nyní vyšetřuje policie.

"Takový případ se za současných klimatických podmínek může stát v podstatě kdekoliv. Je ale nutné si uvědomit, že právě zde v horách se počasí ve spojení s těžko průchodným terénem a alkoholem může stát smrtícím. Apeluji na obyvatele i návštěvníky Šumavy, aby dbali všech zásad bezpečného pohybu na horách a především v těchto dnech se po požití alkoholu nevydávali v noci mimo obydlené lokality," důrazně upozornil Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

autor: Domácí | 31. 12. 2010 14:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama