Muž z jihu Čech podvedl desítky lidí, za zálohy na domy si přišel na 17 milionů

ČTK ČTK
3. 10. 2018 12:44
Za podvod mu hrozí až deset let vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

České Budějovice - O 17 milionů korun údajně podvodem připravil desítky lidí osmatřicetiletý podnikatel z Českobudějovicka. Podle kriminalistů od poškozených vybíral zálohy na stavy domů, ale práce neprovedl a peníze si nechal pro sebe. Za podvod mu hrozí až deset let vězení. Policie o případu ve středu informovala na svém webu.

Podezřelý podnikatel podle policie mezi roky 2015 až 2017 uzavřel 43 dohod a smluv na vybudování dřevostaveb. Mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner uvedl, že stíhaný však po odebrání zálohy žádné práce nezahájil a následně přestal s klienty komunikovat. "Peníze od klientů použil pro svoji potřebu. Směroval je převážně na účty své přítelkyně, pravděpodobně se tak snažil zametat stopy," uvedl policejní mluvčí.

Podle policie je pravděpodobné, že podvedených může být i víc. Další poškození mohou kontaktovat vyšetřovatelku případu na telefonním čísle: 974 224 440 nebo cestou linky 158.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy