Muž z jihu Čech podvedl desítky lidí, za zálohy na domy si přišel na 17 milionů

ČTK ČTK
3. 10. 2018 12:44
Za podvod mu hrozí až deset let vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

České Budějovice - O 17 milionů korun údajně podvodem připravil desítky lidí osmatřicetiletý podnikatel z Českobudějovicka. Podle kriminalistů od poškozených vybíral zálohy na stavy domů, ale práce neprovedl a peníze si nechal pro sebe. Za podvod mu hrozí až deset let vězení. Policie o případu ve středu informovala na svém webu.

Podezřelý podnikatel podle policie mezi roky 2015 až 2017 uzavřel 43 dohod a smluv na vybudování dřevostaveb. Mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner uvedl, že stíhaný však po odebrání zálohy žádné práce nezahájil a následně přestal s klienty komunikovat. "Peníze od klientů použil pro svoji potřebu. Směroval je převážně na účty své přítelkyně, pravděpodobně se tak snažil zametat stopy," uvedl policejní mluvčí.

Podle policie je pravděpodobné, že podvedených může být i víc. Další poškození mohou kontaktovat vyšetřovatelku případu na telefonním čísle: 974 224 440 nebo cestou linky 158.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy