Muž z jihu Čech podvedl desítky lidí, za zálohy na domy si přišel na 17 milionů

ČTK ČTK
3. 10. 2018 12:44
Za podvod mu hrozí až deset let vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

České Budějovice - O 17 milionů korun údajně podvodem připravil desítky lidí osmatřicetiletý podnikatel z Českobudějovicka. Podle kriminalistů od poškozených vybíral zálohy na stavy domů, ale práce neprovedl a peníze si nechal pro sebe. Za podvod mu hrozí až deset let vězení. Policie o případu ve středu informovala na svém webu.

Podezřelý podnikatel podle policie mezi roky 2015 až 2017 uzavřel 43 dohod a smluv na vybudování dřevostaveb. Mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner uvedl, že stíhaný však po odebrání zálohy žádné práce nezahájil a následně přestal s klienty komunikovat. "Peníze od klientů použil pro svoji potřebu. Směroval je převážně na účty své přítelkyně, pravděpodobně se tak snažil zametat stopy," uvedl policejní mluvčí.

Podle policie je pravděpodobné, že podvedených může být i víc. Další poškození mohou kontaktovat vyšetřovatelku případu na telefonním čísle: 974 224 440 nebo cestou linky 158.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Muž vyhrožoval útokem na nemocnici v Uherském Hradišti, policisté ho zadrželi

Osmapadesátiletý muž ve čtvrtek odpoledne telefonicky vyhrožoval, že by se v nemocnici v Uherském Hradišti mohlo stát to, co v úterý ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Policie ho zadržela a chce ho obvinit z šíření poplašné zprávy, navrhne také jeho vzetí do vazby. V případě odsouzení hrozí muži jeden rok až pět let vězení. Novinářům to řekl náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Bohdan Varyš.

V nemocnici v Ostravě v úterý dvaačtyřicetiletý muž zastřelil selidí, další člověk podlehl zranění později. Vrah asi tři hodiny po útoku v Děhylově na Opavsku spáchal sebevraždu.

Muž, který ve čtvrtek telefonicky vyhrožoval uherskohradišťské nemocnici, má podle policie devět záznamů v rejstříku trestů, jde o záznamy násilného i majetkového charakteru. Na lince 158 krátce po 15:00 anonymně uvedl, že má zdravotní potíže a nikdo ho nechce vyslyšet. Do nemocnice vzápětí po telefonátu vyjelo několik policejních hlídek, některé vstupy do areálu byly uzamčeny. Policie muže z Uherskohradišťska dopadla zhruba dvě hodiny po telefonátu v bytě ve Zlíně, v dechu měl 1,96 promile alkoholu. Policisté zjistili, že muž nevlastní žádnou legálně žádnou zbraň.

Další zprávy