Muž uškrtil svou manželku. Sám se pak přišel udat

ČTK ČTK
1. 7. 2013 14:09
Je to druhá vražda v Jihočeském kraji, kterou letos policisté řeší
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Tábor - Třicetiletý muž z Tábora zavraždil svou o osm roků mladší manželku.

Po rodinných problémech ji koncem minulého týdne uškrtil a následně se k činu přiznal. Informoval o tom jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Tragická událost se stala v jednom z bytů na kraji Tábora. Muž po činu místo na krátkou dobu opustil, ale následně se v sobotu dopoledne sám dostavil na policejní oddělení.

"Po sdělení obvinění kriminalisté předali dozorujícímu státnímu zástupci návrh na vzetí muže do vazby," řekl Bajcura.

Je to druhá vražda v Jihočeském kraji, kterou letos policisté řeší. V březnu obvinili dvaatřicetiletou ženu z Písecka z rok starého činu, kdy prý po porodu usmrtila své dítě a tělo zakopala na zahradě u domu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
Další zprávy