Lékaři: Zranění z vodňanského vlaku jsou mimo nebezpečí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
3. 2. 2011 18:46
Jednoho ze dvanácti hospitalizovaných lékaři už propustili
Při nehodě zemřela osmašedesátiletá žena.
Při nehodě zemřela osmašedesátiletá žena. | Foto: HZS Jihočeského kraje

České Budějovice - Lidé, kteří byli zraněni při středeční srážce dvou vlaků u nádraží ve Vodňanech, jsou podle lékařů mimo ohrožení života.

Jedenáct ze dvanácti zraněných zůstává v českobudějovické a prachatické nemocnici. Pacienta, který byl na pozorování ve strakonické nemocnici, už propustili.

Při neštěstí přišla o život osmašedesátiletá žena.

"V českobudějovické nemocnici zůstává všech deset pacientů, čtyři jsou po operaci. Jejich stav je stabilizovaný, k žádným komplikacím zatím nedošlo. Nikdo z nich není v přímém ohrožení života," řekl primář oddělení úrazové chirurgie Pavel Kopačka.

Jeden ze zraněných prodělal operaci končetin, dalšího lékaři operovali kvůli ranám na hlavě a dva podstoupili operaci kvůli nitrobřišnímu krvácení.

Pokud nenastanou komplikace, pobudou si pacienti s těžkými zraněními v nemocnici zhruba dva týdny. Ti s lehčími zraněními budou propuštěni během pár dnů, uvedl.

Při nehodě se ve středu ráno u nádraží ve Vodňanech srazily osobní a manipulační vlak ČD Cargo. Osobní vlak jel na trati Číčenice - Nové údolí ve směru z Volar. V osobním motorovém vlaku se dvěma vagony cestovaly více než dvě desítky lidí. Hasiči museli některé z nich z vagonu vynést na nosítkách a kolečkových křeslech.

Železniční doprava byla až do 17. hodiny přerušena. První vagon osobního vlaku částečně vykolejil. Drážní inspekce odhadla celkovou škodu na 5,26 milionu korun, jen na osobním vlaku je škoda pět milionů.

Na vině je zřejmě strojvůdce motoráku

Podle policie za srážku zřejmě může strojvedoucí osobního vlaku. Také podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala je pravděpodobnou příčinou nehody selhání lidského faktoru.

Strojvedoucí osobního vlaku pravděpodobně nevyčkal příjezdu manipulačního vlaku a pokračoval v jízdě směr Číčenice. Přesné určení příčin a okolností vzniku nehody bude známo po ukončení vyšetřování.

Na trati nejde o první nehodu. V září 2007 se mezi zastávkami Pražák a Svinětice srazily dva motorové osobní vlaky.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy