Kvůli nevěře manželky zavraždil tchyni a tchána. Byl jsem v amoku, omlouval se u soudu

ČTK ČTK
16. 9. 2016 10:59
Muž původem ze Slovenska se přiznal u českobudějovického soudu k vraždě své tchyně a tchána, která se stala loni v prosinci. Muž se omlouval příbuzným a svého činu litoval. Vraždu vysvětloval tím, že byl v amoku a na nic si nepamatuje. Za rodiči své manželky jel muž proto, že mu jeho manželka byla nevěrná a odešla od něj. Chtěl je požádat, aby dceru přemluvili s ním zůstat. Ti mu ale nevyhověli a schvalovali, že od něj žena odešla. Muž na ně začal křičet, uhodil je zbraní a nakonec bodl nožem. Pozůstalí požadují více než půlmilionové odškodné, obžalovaný se jim omluvil.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

České Budějovice – K vraždě svého tchána a tchyně se u českobudějovického krajského soudu přiznal jedenapadesátiletý Slovák. Tragedie se stala loni 18. prosince v Horní Olešné na Jindřichohradecku. U soudu zaznělo, že příčinou zločinu byly rodinné problémy, které začaly nevěrou manželky obžalovaného. Pozůstalí požadují více než půlmilionové odškodné, obžalovaný se jim omluvil.

Podle své výpovědi čekal obžalovaný na rodiče své manželky několik hodin na zahradě. Po jejich příjezdu vnikl do domu a oba po hádce zavraždil nožem. "Všechno je mi líto. Vše jsem udělal v amoku a na nic si nepamatuji. Omlouvám se všem příbuzným," řekl. Za vše podle něj mohla nevěra jeho manželky, podle svědků byl ale extrémně žárlivý.

Obžalovaný se se svou ženou seznámil v osmdesátých letech, když byl na vojně v Čechách. Po založení rodiny se odstěhovali na Slovensko. Obžalovaný ale podle svých slov loni přišel na to, že je mu žena nevěrná s jeho nejlepším kamarádem. Nachytal ji při nevěře a manželka mu slíbila, že poměr ukončí, uvedl. "Už tehdy jsem jejímu slibu moc nevěřil," řekl soudu.

Z nevěry své ženy měl prý deprese, chtěl se zabít, koupil si zbraň a chtěl se zastřelit. Řekl to manželce, která vše nahlásila policii. Poté podle své výpovědi zjistil, že manželka odešla a vybrala část úspor z jejich společného účtu. "Zkoušel jsem ji kontaktovat. Psal SMS, volal, čekal na ni v práci, vše bylo bezvýsledné," uvedl obžalovaný.

S jedním ze svých synů se rozhodl jet k rodičům manželky na Jindřichohradecko. Manželka tam nebyla, ale synovi po telefonu řekla, že se k muži nevrátí. "Se synem jsme se vrátili domů. Naprosto mě to zlomilo. Nespal jsem celé noci a jen myslel na sebevraždu," řekl obžalovaný.

Rozhodl se, že ještě za tchyní a tchánem pojede. Chtěl s nimi mluvit, aby dceru přemluvili k návratu. Tchyni bylo dvaašedesát, její druh byl o 13 let starší. "Začali mi ale nadávat. Křičeli, že je dobře, že ode mě odešla. Vytáhl jsem zbraň a namířil na svou hlavu, chtěl jsem, aby mě vyslechli," řekl.

"Nevím, co to do mě vjelo, nevěděl jsem, co dělám, začal jsem je mlátit pistolí, viděl jsem kufřík s noži, vytáhl nůž a oba píchl," uvedl. "Byl jsem v amoku, třásl jsem se, plakal. Nemohl jsem řídit, nakonec jsem vyrazil na Slovensko, rozbitou zbraň jsem zprovoznil, chtěl jsem se zabít, opil jsem se a probudil se na policii, kde jsem se přiznal k vraždě tchána a tchyně. Lituji všeho, co jsem udělal, mám zkažený celý život," řekl.

Švagr obžalovaného soudu řekl, že jeho zavražděný otec měl obžalovaného rád. "Jeho manželka, má nevlastní matka, mi říkala, že ho nemá ráda, protože je arogantní k její dceři. Prý vyhrožoval, že je zabije. Myslel si, že radí jeho manželce, aby od něj odešla. Nebrali jsme to vážně, netušili jsme, že toho bude schopný. Všichni si mysleli, že jde o silácké řeči," řekl svědek. Před dvěma dny dostal omluvný dopis od obžalovaného. Soudní líčení bude pokračovat v pondělí.

 

Právě se děje

Další zprávy