Jihočeští záchranáři ošetřili na táboře 50 dětí s bolestmi

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 5. 2014 13:26
Čtrnáct dětí bylo odvezeno do nemocnice, nikdo nebyl v ohrožení života.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: www.velkeskaliny.cz

Písek - Záchranáři v noci na pátek ošetřili kvůli bolestem břicha 50 dětí ve věku sedm až dvanáct let, které se účastnily týdenního rekreačního pobytu u Varvažova na Písecku.

Následně 14 z nich pak odvezli do tří nemocnic. Žádné dítě ale nebylo přímo ohroženo na životě, řekla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Většina dětí už je nyní v pořádku, pravděpodobně se jednalo o virózu, řekl provozovatel areálu Miroslav Topinka.

Celkem lékaři na místě ošetřili 54 osob. U všech se objevilo podezření na infekční onemocnění trávicího traktu a záchranáři zvažovali, zda v místě nezřídí mobilní nemocnici.

"Po vyhodnocení situace rozhodli společně vedoucí lékař zásahu s epidemioložkou a infektologem, že není nutné pokračovat v izolaci nemocných na místě. Zdravotní stav většiny dětí se postupně zlepšoval," uvedla Kafková.

Na táboře bylo celkem 110 osob. "Nezažili jsme to poprvé, tohle se prostě stává. Ten průběh vypadá nepříjemně, ale potíže rychle ustoupí. To se dneska potvrdilo, protože všechny hospitalizované by během dne měli propustit z nemocnic," řekl Topinka.

Variantě, že se jednalo o virózu, napovídá i fakt, že provozní personál, který v areálu byl, žádné problémy nemá. "Nechali jsme ale přesto všechno vydesinfikovat. Děti odjíždí domů, ale to by jely, i kdyby se nic nestalo, protože dneska tu jejich pobyt končí," dodal Topinka.

Záchranáři na místo vyrazili z několika výjezdových míst ve čtvrtek ve 22:46.

"Vedoucí lékař zásahu si vyžádal přítomnost primáře infekčního oddělení českobudějovické nemocnice MUDr. Chmelíka a krajskou epidemioložku MUDr. Luňáčkovou," uvedla Kafková.

 

Právě se děje

Další zprávy