reklama
 
 

Jihočeští lidovci chtějí na kandidátku nezávislé

28. 8. 2013 12:31
V minulých volbách do poslanecké sněmovny KDU-ČSL potřebných pět procent nezískala

České Budějovice - Se čtyřmi až pěti nezávislými kandidáty chce vstoupit jihočeská KDU-ČSL do předčasných voleb do Poslanecké sněmovny.

Lídrem křesťanských demokratů bude místopředseda strany Jan Bartošek. Lidovci zatím přesně neznají částku, kterou investují do předvolební kampaně. Novináře o tom informovali zástupci regionálního vedení strany.

Nejvýše postavený nezávislý kandidát by se mohl objevit na pozici kolem třetího místa.

"Máme konkrétní jména, jednám s těmi lidmi a stále rozhodujeme, kdo ty místa na čele obsadí," řekl Bartošek.

Pozici dvojky na kandidátce zaujme Jan Zasadil. Definitivní podobu a pořadí všech jmen pro parlamentní volby bude znát KDU-ČSL v Jihočeském kraji do týdne.

Bartošek připomněl, že lidová strana si už s předstihem vzala úvěr, z něhož chce hradit náklady na volební kampaň. Každý region dostane částku odpovídající rozloze a důležitosti dané oblasti.

"Ať dopadne výsledek voleb jakkoliv, úvěr bude uhrazen v roce 2014," uvedl Bartošek.

KDU-ČSL v posledních parlamentních volbách v roce 2010 neuspěla a nepřekonala pětiprocentní kvorum. V Jihočeském kraji tehdy podpořilo stranu 3,76 procent voličů.

Kandidátku tvoří i jihočeská TOP 09, která se stále dohaduje se zástupci hnutí STAN na její na konečné podobě. Starostové a nezávislí prosazují českobudějovického primátora Juraje Thomu (OPB).

S tím nesouhlasí TOP 09, které vadí, že Thoma je obviněn ze zneužití pravomoci při podepsání dodatku ke smlouvě o dodávce počítačového zařízení v roce 2010. Primátor vinu popírá.

"Budeme mít ještě schůzku s předsedou jihočeské TOP 09 Zdeňkem Bezecným a v nejbližších dnech bychom měli definitivně rozhodnout," řekl předseda jihočeských STAN Jaroslav Houba.

autor: ČTK | 28. 8. 2013 12:31

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama