Jihočeští celníci objevili padělky za šest milionů korun

ČTK ČTK
6. 8. 2014 10:38
Mezi padělaným zbožím byly pirátské kopie CD a DVD, textil i dva tisíce litrů nelegálního topného oleje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Celní správa

České Budějovice - Jihočeští celníci od začátku července odhalili dva tisíce litrů nelegálně přepravovaného topného oleje a padělané zboží téměř za šest milionů korun. Šlo nejčastěji o pirátské kopie CD a DVD nosičů a napodobeniny značek textilních výrobků, sdělil mluvčí českobudějovického celního úřadu Vladimír Pešek.

Topný olej, který se neoficiálně nazývá červená nafta, je určen pro výrobu tepla. Jelikož je jeho cena nižší než klasické nafty, často se používá jako pohonná hmota v autech. "Především v pohraničí je to stálým jevem," řekl Pešek. Únik na spotřební dani je v takovém případě více než deset korun za litr.

Při letních kontrolách celníci objevili v sedmi případech na tržnicích padělané zboží. Šlo především o lokality ve Strážném na Prachaticku nebo v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku. Při kontrolách našli padělané CD a DVD nosiče, textilní výrobky nebo obuv.

Od začátku letošního roku jihočeští celníci objevili různé plagiáty za více než 46 milionů korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy