Jihočeská sjezdovka na Kvildě vítá první lyžaře, zatím jen na víkend

ČTK ČTK
11. 12. 2016 11:22
"Zatím jsme spustili provoz jen na víkend. Od pondělí jej přerušíme a budeme pokračovat v zasněžování. Pokud nám počasí bude přát, chtěli bychom v pátek už spustit provoz definitivně," řekl Richard Jirouš ze Skiareálu Kvilda. Dodal, že v sobotu dorazila na sjezdovku asi stovka lyžařů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

České Budějovice - Lyžaři v Jihočeském kraji mohli o víkendu vyrazit na další sjezdovku. Po areálu na Zadově a v Lipně nad Vltavou zahájili sezonu také v Kvildě.

V sobotu přilákaly podmínky na hory několik stovek lyžařů. V neděli se trochu zhoršilo počasí, a návštěvnost je proto slabší. Vyplývá to z ankety ČTK.

"Zatím jsme spustili provoz jen na víkend. Od pondělí jej přerušíme a budeme pokračovat v zasněžování. Pokud nám počasí bude přát, chtěli bychom v pátek už spustit provoz definitivně," řekl Richard Jirouš ze Skiareálu Kvilda. Dodal, že v sobotu dorazila na sjezdovku asi stovka lyžařů.

Výrazně více návštěvníků přijelo do Skiareálu Lipno. Tam provoz zahájili už před týdnem. V sobotu tam lyžovalo zhruba 600 lidí a stejnou návštěvnost očekávají provozovatelé i dnes. "Na začátek prosince je to slušná bilance. Lyžaři mohou využít šest kilometrů sjezdovek," řekl za Skiareál Lipno Vojen Smíšek.

Zhruba čtyři stovky lidí využily na lyžování v sobotu sjezdovku Kobyla v areálu Zadov. Provozovatelé počítají, že v neděli bude zájem o něco menší. "Není tak příjemné počasí jako v sobotu, trošku tu poletuje sníh," uvedl Petr Vondraš ze zadovského areálu. Dodal, že velký zájem je především o večerní lyžování.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy