Zloděj podřízl kozu z betléma a poté ji ukradl, pátrá po něm policie

ČTK ČTK
17. 12. 2019 11:41
Policie pátrá po zloději, který v Jindřichově Hradci ukradl a podřízl kozu, jež byla součástí betléma. Koza zmizela 15. prosince mezi 22:50 a 23:05. Škoda činí nejméně 10 tisíc korun.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Na volně přístupném prostranství mezi budovou svatého Floriána v Růžové ulici a zimním stadionem přelezl zloděj metr vysokou dřevěnou ohradu dočasného výběhu pro ovce a kozy, která je součástí betléma.

"V ohradě chytil a přineseným nožem podřízl a usmrtil kozu plemene anglonubijská, kterou po usmrcení následně odcizil," uvedla mluvčí Hana Millerová.

Škoda činí nejméně 10 tisíc korun. Policie přijme informace o pachateli na lince 158.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Na Brněnsku vykolejila část vlaku a přerušila provoz, žádní zranění

V Tišnově na Brněnsku vykolejily ve čtvrtek dopoledne poslední dva vagony rychlíku Vysočina jedoucího z Prahy do Brna. Vozy ale nejsou převrácené, řekla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. Podle prvotních informací záchranných složek se událost obešla bez zranění. Z vlaku se evakuuje 150 lidí. Trať je podle Novotné zavřená, České dráhy zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Předpokládané zprovoznění trati je v 18:00.

Zatím není jasné, co se stalo, ve hře je technická závada. Vše se vyšetřuje. "Vykolejily dva vozy, ale nejsou převrácené, stojí rovně. Zatím je to bez zjevných zranění, na místě je evakuace asi 150 lidí," řekla Novotná. Nehodu bez zranění popisují také policisté, hasiči i záchranáři.

Zdroj: ČTK
Další zprávy