Inspekce zadržela policistu, který ukradl drahé kameny

ČTK ČTK
11. 11. 2011 16:20
Spolu s ním uloupili vltavíny za více než půl milionu korun dva muži
Jihočeští policisté předali případ inspekci (ilustrační foto)
Jihočeští policisté předali případ inspekci (ilustrační foto) | Foto: Policie ČR

České Budějovice - Policejní inspekce zadržela na jihu Čech trojici podezřelou z únorové ozbrojené loupeže vltavínů v hodnotě přes půl milionu korun. Tři osoby, mezi nimiž je i českobudějovický policista, začal stíhat státní zástupce.

Dva z trojice, včetně policisty, jsou podezřelí z loupeže a porušování domovní svobody, třetí osoba z účasti na loupeži a z porušování domovní svobody. V pátek to sdělila mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Podle ní si lupiči ozbrojené přepadení předem naplánovali.

"Případ jsme sami vyšetřovali a jakmile jsme dospěli k podezření, že v něm figuruje náš člověk, předali jsme to inspekci," řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Dodal, že ředitel jihočeské policie Radomír Heřman v pátek stíhaného policistu propustil.

Dej mi kamínky a nic se ti nestane, vyhrožoval policista

Dva kuklami maskovaní podezřelí po prostřižení drátěného oplocení zahrady údajně vnikli do rodinného domku. Tam policista pod pohrůžkou střelné zbraně se slovy "lehni si na zem a dej ruce za záda, dej mi kamínky a nic se ti nestane" spoutal ženu a přelepil jí oči i ústa.

Následně lupiči prohledali dům, ukradli ženě mobilní telefon a drahé kameny ze sbírky vltavínů, upřesnila mluvčí a doplnila, že lup si pak rozdělili a ukryli s úmyslem ho prodat a peníze si nechat.

"Velké množství z odcizených kamenů bylo zajištěno při domovních prohlídkách," dodala Sandorová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy