Inspekce zadržela policistu, který ukradl drahé kameny

ČTK ČTK
11. 11. 2011 16:20
Spolu s ním uloupili vltavíny za více než půl milionu korun dva muži
Jihočeští policisté předali případ inspekci (ilustrační foto)
Jihočeští policisté předali případ inspekci (ilustrační foto) | Foto: Policie ČR

České Budějovice - Policejní inspekce zadržela na jihu Čech trojici podezřelou z únorové ozbrojené loupeže vltavínů v hodnotě přes půl milionu korun. Tři osoby, mezi nimiž je i českobudějovický policista, začal stíhat státní zástupce.

Dva z trojice, včetně policisty, jsou podezřelí z loupeže a porušování domovní svobody, třetí osoba z účasti na loupeži a z porušování domovní svobody. V pátek to sdělila mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Podle ní si lupiči ozbrojené přepadení předem naplánovali.

"Případ jsme sami vyšetřovali a jakmile jsme dospěli k podezření, že v něm figuruje náš člověk, předali jsme to inspekci," řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Dodal, že ředitel jihočeské policie Radomír Heřman v pátek stíhaného policistu propustil.

Dej mi kamínky a nic se ti nestane, vyhrožoval policista

Dva kuklami maskovaní podezřelí po prostřižení drátěného oplocení zahrady údajně vnikli do rodinného domku. Tam policista pod pohrůžkou střelné zbraně se slovy "lehni si na zem a dej ruce za záda, dej mi kamínky a nic se ti nestane" spoutal ženu a přelepil jí oči i ústa.

Následně lupiči prohledali dům, ukradli ženě mobilní telefon a drahé kameny ze sbírky vltavínů, upřesnila mluvčí a doplnila, že lup si pak rozdělili a ukryli s úmyslem ho prodat a peníze si nechat.

"Velké množství z odcizených kamenů bylo zajištěno při domovních prohlídkách," dodala Sandorová.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy