Důchodce fingoval pády, pojišťovny připravil o tisíce

Markéta Žižková
13. 1. 2011 12:37
Nakonec vyšlo najevo, že si lékařské zprávy vyrábí doma
Foto: Hana Pecinová

České Budějovice - Fingováním pádů si přivydělával důchodce z Českých Budějovic. Přišel si tak na desetitisíce korun.

Před cestou do zahraničí se vždy pojistil u několika pojišťoven. A pak si od nich nechával proplácet pojistné plnění za pády na chodníku.

Padal ovšem podezřele často. Pracovníci pojišťovny nakonec zjistili, že je muž skoro rok a půl podváděl, napsala jihočeská příloha Mf Dnes.

"Muž se před každým odjezdem do zahraničí pojistil nejméně u pěti pojišťoven a po návratu z cesty u všech deklaroval pády na chodníku," řekl listu mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek.

Pohmožděniny a naražená žebra

Nejčastěji cestoval do Bratislavy, Varšavy, Berlína nebo Vídně. A z výletů si pokaždé přivezl nějaké zranění.

"Za rok oznámil i pět pojistných událostí. Nejčastěji měl pohmožděniny kloubů nebo naražená žebra," sdělil deníku Bálek.

Až na začátku letošního roku detektivové pojišťovny zjistili, že je důchodce podváděl a dokumenty vyráběl doma na barevné kopírce.

Starší muž podváděl i při další pojistné události po úrazu. Podle lékařských zpráv zraněný důchodce nemohl vykonávat fyzickou práci. Detektivové ale přišli na to, že muž bez problémů štípe dříví a seká trávu před svým domem.

Za úrazy na chodnících nese zodpovědnost město

Nejrůznější podvodníci se vyrojili také v souvislosti s takzvaným chodníkovým zákonem. Podle něj se musí od loňského roku postarat o chodníky jejich vlastníci. Ve většině případů to jsou města a obce.

Pokud někdo prokáže, že se mu stal úraz na městské komunikaci, má právo na odškodné. Pojišťovna mu vyplatí bolestné a náhradu mzdy.

 

Právě se děje

Další zprávy