Cestující v Budějovicích čekají změny v jízdních řádech

ČTK ČTK
12. 4. 2011 13:01
Dopravní podnik chce veřejnou dopravu zefektivnit. Úpravami prý ušetří 8 milionů ročně
Foto: Michal Štůsek

České Budějovice - Cestující městskou hromadnou dopravou v Českých Budějovicích čekají od 12. června změny.

Největší novinkou bude zavedení takzvaných páteřních linek. Tvořit je budou čtyři trolejbusové a dvě autobusové linky, uvedl pověřený ředitel dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Jízdní řády těchto linek budou provázané a nově budou jezdit v kratších a pravidelných intervalech. Posíleny budou přetížené úseky, na páteřních linkách budou více jezdit bezbariérová vozidla.

Páteřní linky budou podle náměstkyně primátora Ivany Popelové spojovat nejdůležitější místa nejrychlejší možnou cestou. Nový systém zruší souběhy linek a zajistí návaznost jednotlivých spojů. Dopravní podnik touto změnou ušetří osm milionů korun za rok.

Nový systém vznikl na základě podrobných průzkumů mezi cestujícími, které se zaměřily zejména na vytíženost linek a jízdní trasy pasažérů. Nějakou dobu bude systém fungovat ve zkušebním provozu a cestující k němu budou moci vznášet připomínky. Dopravní podnik je na podzim vyhodnotí a reálné podněty zpracuje.

Podrobné informace o nových trasách a jízdních řádech lidé najdou na internetových stránkách dopravního podniku. Nový systém linkového vedení a jízdních řádů je součástí generelu městské dopravy v Českých Budějovicích pro období 2010 až 2020. Poslední zásadní změna v systému českobudějovické MHD se odehrála v roce 2000.

 

Právě se děje

Další zprávy