Celníci na Prachaticku zabavili padělky za 1,3 milionu

ČTK ČTK
20. 3. 2012 17:08
Šlo hlavně o pirátské kopie CD a DVD, ale také o padělky oděvů a brýlí
Foto: Reuters

Strážný (Prachaticko) - Jihočeští celníci zadrželi na Prachaticku padělané zboží za více než 1,3 milionu korun.

Šlo především o pirátské kopie CD a DVD nosičů, informoval mluvčí českobudějovického celního ředitelství Vladimír Pešek.

Plagiáty celníci odhalili při nedělní akci na tržnici Kravín u Strážného na Prachaticku.

"Zadrželi jsme 1783 kusů pirátských kopií CD a DVD nosičů, dále padělky textilních výrobků a brýlí," uvedl Pešek. Podle něj celníci vše nalezli v jednom stánku, jehož majitel utekl.

Od začátku letošního roku jihočeští celníci odhalili plagiáty za téměř deset milionů korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy