reklama
 
 

Bruslařská magistrála na zamrzlém Lipně se otevře v pondělí, část už je v provozu od víkendu

25. 2. 2018 19:05
Video: Bruslaři si užívají zamrzlé Lipno | Video: |  01:44
Přestože magistrála ještě není oficiálně zprovozněná, už o víkendu se bruslilo na 3,5 kilometrové části.

České Budějovice - Díky silným mrazům se zřejmě v pondělí podaří oficiálně zprovoznit ledovou magistrálu na lipenské přehradě. Podle Vojena Smíška ze Ski areálu Lipno přibývá led každý den o jeden centimetr a v pondělí by mohl dosáhnout požadované síly 18 centimetrů.

Průjezd mezi Lipnem a Frymburkem by podle něho mohl být bezpečný v polovině týdne. Kromě bruslařů nabízí areál dobré podmínky i pro lyžaře. O víkendu jich na Lipno dorazilo okolo 5000.

"Někteří nedočkavci už bruslili, přestože oficiálně magistrála ještě zprovozněná není," řekl Smíšek. Zatím je bruslařům přístupný okruh 3,5 kilometru na Lipně, jet se dá také z Frymburku do Přední Výtoně.

"Teď čekáme, až bude možné propojit magistrálu mezi Frymburkem a Lipnem, věříme, že to bude v polovině týdne, protože jsou hlášeny mrazy až 18 stupňů," řekl Smíšek.

Sjezdovky dalšího jihočeského areálu Zadov projelo během víkendu asi 1200 návštěvníků. Podle jeho správce Petra Vondraše byla návštěvnost oproti minulému víkendu nižší zejména kvůli mrazivému počasí. Díky němu zase neodtávala vrstva sněhu, která je místy víc než metrová.

"Zasněžovat už letos nebudeme, i kdyby se výrazněji oteplilo, předpokládám, že vydržíme se sněhem až do Velikonoc," řekl Vondraš.

autor: ČTK | 25. 2. 2018 19:05

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama