Bratři 10 let znásilňovali sestru, pomohli až sousedé

ČTK ČTK
13. 3. 2013 14:11
Žena se bratrů bála a nic neoznámila. Vyhrožovali jí i násilím
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Písek - Dva bratři na Písecku podle policie minimálně deset let znásilňovali svou sestru.

Jeden z nich přitom dlouhodobě pobývá ve specializovaném zařízení pro duševně nemocné a sestru sexuálně zneužíval v době vycházek.

Žena se bratrů bála a nic neoznámila, na případ upozornili sousedé, řekla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Staršímu z mužů je 57 let, jeho sourozenec je o 13 roků mladší. Postižené ženě je 49 let. Vyšetřování případu podle mluvčí komplikují nestandardní podmínky, v nichž členové rodiny žijí.

"Výslech ženy nebyl snadný, nedokázala přesně říct, kdy ji bratři měli poprvé znásilnit a kolikrát k činům došlo. Zatím jsme uvedli, že vše začalo v roce 2003, ale nelze vyloučit, že bratři ji znásilňovali už dříve," uvedla Ingrišová.

Oba bratři své sestře podle policie také vyhrožovali násilím. Staršího muže navrhli kriminalisté umístit do vazby. Mladší z mužů zatím zůstává ve specializovaném zařízení pro duševně nemocné.

 

Právě se děje

před 35 minutami

V Litvínově na Mostecku hoří skládka odpadu, zasahují desítky požárníků

Hořet začalo několik minut před polednem. Odpad vzplál na ploše zhruba 20 krát 20 metrů. Nejprve se přesunulo na místo devět jednotek včetně několika dobrovolných. Před 13:00 přijeli další hasiči. Kolik jich je přesně, nelze v tuto chvíli podle mluvčího hasičů specifikovat. Hasiči vyhlásili třetí, tedy druhý nejvyšší, stupeň poplachu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy