Blesk na Strakonicku poničil plynovod, plyn začal hořet

ČTK ČTK
21. 6. 2012 8:36
Nikdo nebyl zraněn, škoda je pět milionů. Dodávky plynu požár neohrozil
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Chrášťovice - Škodu pět milionů korun způsobil blesk, který ve středu po 22:00 poničil část plynovodu u Chrášťovic na Strakonicku. Plyn se tam následně vzňal.

Nikdo nebyl zraněn a dodávky plynu pro domácí ani zahraniční odběratele požár neohrozí. Řekl to mluvčí společnosti Net4Gas Milan Řepka.

Hasiči na místě zasahovali do čtvrtečních ranních hodin, řekla jejich mluvčí Vendula Matějů.

Podle Řepky blesk zasáhl a poškodil tlakové čidlo a přívodní potrubí trasového uzávěru, které má průměr 12 milimetrů.

Trasový uzávěr v Chrášťovicích je pracoviště bez obsluhy, takže blesk a následný požár nikoho nezranil.

Potrubí bylo odstaveno mimo provoz a hasiči museli 25 kilometrů potrubí odtlakovat. Plyn nechali v místě výbuchu vyhořet a kolem 5:30 se podařilo po poklesu tlaku unikající plyn zastavit, řekla Matějů.

Bouřky způsobily v Jihočeském kraji v noci řadu problémů. Hasiči řešili více než stovku mimořádných událostí. Většinou se jednalo o odčerpávání vody nebo odklízení spadlých stromů.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 35 minutami

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy