Jičínská operační centrála hasičů končí, převezme ji Hradec

ČTK ČTK
30. 3. 2014 15:08
Hasičský záchranný sbor v Královéhradeckém kraji patří k posledním, který zatím neřídí všechny výjezdy jednotek centrálně.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Jičín - Okresní operační středisko hasičů v Jičíně k poslednímu březnu končí. Jeho práci od dubna plně převezme krajské operační středisko v Hradci Králové.

Z Hradce Králové se již řídí zásahy hasičů na Hradecku, Náchodsku a Trutnovsku. Do konce roku pod Hradec přejde podle mluvčí krajských hasičů Martiny Žahourkové i práce posledního samostatného okresního střediska v Rychnově nad Kněžnou.

Lidé na Jičínsku podle Žahourkové změnu nijak nepocítí. "Starostové všech obcí, kteří mají povinnost zřídit jednotku požární ochrany, byli o této skutečnosti informováni. Moderní technické vybavení a zázemí umožní efektivně řídit výjezdové jednotky z krajského střediska," uvedla.

Pálení klestí a podobné události mohou lidé z Hradecka, Náchodska, Trutnovska a nyní i z Jičínska hlásit na telefonní číslo 950 530 100.

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje patří v Česku k posledním, který dosud neřídí všechny výjezdy jednotek v rámci kraje z centrálního operačního střediska. V krajském operačním středisku by po integraci měli sloužit čtyři operační důstojníci a čtyři operátorky.

 

Právě se děje

Další zprávy