reklama
 
 

Hasiči našli v sutinách zříceného domu v Kladně mrtvého člověka

Aktualizováno 13. 10. 2016 15:32
Neštěstí v Kladně, kde se zřejmě po výbuchu plynu zřítil dům, má jednu oběť. Hasiči našli v noci v sutinách mrtvého člověka.

Kladno – Hasiči v noci našli v Kladně mrtvého muže v sutinách domu, který se ve středu zřítil zřejmě po výbuchu plynu. Jeden zraněný je v nemocnici.

Dům byl po výbuchu zcela zdemolovaný, hasiči museli zajistit i sousední budovu. Sutiny nejdříve začali odklízet ručně, poté zapojili i speciální sací bagr. Všechny práce se snažili provádět šetrně kvůli podezření, že je v sutinách pravděpodobně člověk.

"Kolem 2:00 jsme našli na místě osobu, ale bohužel bez známek života," řekla  mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Podle ČTK šlo o osmašedesátiletého muže. Nalezen byl ve sklepních prostorách. Podle kladenské policejní mluvčí Jany Šteinerové pokračuje vyšetřování příčiny výbuchu.

Kereková řekla, že kladenský magistrát ve spolupráci s majiteli zničeného domu hledá firmu, která by odklidila sutiny. Po jejich odklizení budou vyšetřovatelé dál prověřovat, zda byla příčinou výbuchu nedbalost, vyloučena zatím není ani nějaká technická závada.

Hasiči vyjížděli k výbuchu v kladenské části Kročehlavy ve středu před polednem. Na místě byl silně cítit plyn. Jednoho zraněného muže ošetřili záchranáři, poté ho převezli do vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Později se podařilo ze zříceného domu dostat živého psa.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů včetně speciálního týmu, který má výcvik i vybavení na vyhledávání lidí v sutinách. Do vyhledávání byli zapojeni i speciálně cvičení psi. Případ je vyšetřován jako obecné ohrožení z nedbalosti.

autor: ČTK | 13. 10. 2016 6:48

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama