Hasiči našli v sutinách zříceného domu v Kladně mrtvého člověka

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 10. 2016 15:32
Neštěstí v Kladně, kde se zřejmě po výbuchu plynu zřítil dům, má jednu oběť. Hasiči našli v noci v sutinách mrtvého člověka.
Foto: Aktuálně.cz

Kladno – Hasiči v noci našli v Kladně mrtvého muže v sutinách domu, který se ve středu zřítil zřejmě po výbuchu plynu. Jeden zraněný je v nemocnici.

Dům byl po výbuchu zcela zdemolovaný, hasiči museli zajistit i sousední budovu. Sutiny nejdříve začali odklízet ručně, poté zapojili i speciální sací bagr. Všechny práce se snažili provádět šetrně kvůli podezření, že je v sutinách pravděpodobně člověk.

"Kolem 2:00 jsme našli na místě osobu, ale bohužel bez známek života," řekla  mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Podle ČTK šlo o osmašedesátiletého muže. Nalezen byl ve sklepních prostorách. Podle kladenské policejní mluvčí Jany Šteinerové pokračuje vyšetřování příčiny výbuchu.

Kereková řekla, že kladenský magistrát ve spolupráci s majiteli zničeného domu hledá firmu, která by odklidila sutiny. Po jejich odklizení budou vyšetřovatelé dál prověřovat, zda byla příčinou výbuchu nedbalost, vyloučena zatím není ani nějaká technická závada.

Hasiči vyjížděli k výbuchu v kladenské části Kročehlavy ve středu před polednem. Na místě byl silně cítit plyn. Jednoho zraněného muže ošetřili záchranáři, poté ho převezli do vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Později se podařilo ze zříceného domu dostat živého psa.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů včetně speciálního týmu, který má výcvik i vybavení na vyhledávání lidí v sutinách. Do vyhledávání byli zapojeni i speciálně cvičení psi. Případ je vyšetřován jako obecné ohrožení z nedbalosti.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy