Obrazem: Benešov vítal následníka trůnu

Obrazem: Benešov vítal následníka trůnu
Chladné ráno v Táborských kasárnách v Benešově.
Vojáci si mohli obléct mundúr u polních kamínek.
Příjezd Františka Ferdinanda si nenechají ujít ani vojáci z Uher.
Kontrola výstroje.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
31. 5. 2014 14:15
Píše se rok 1914. Těsně před odjezdem do osudového Sarajeva navštívil František Ferdinand d'Este Benešov...

Z různých koutů Evropy se v sobotu do Benešova sjely kluby vojenské historie. Přehlídka dobových uniforem vyvrcholila návštěvou korunního prince Františka Ferdinanda d'Este... Takové bylo sobotní pokračování třídenní akce Mým národům v Benešově.

Akce, kterou v sobotu navštívilo několik tisíc lidí, je věnovaná 100. výročí sarajevského atentátu i událostem spojeným s první světovou válkou. Začala v pátek a skončí v neděli na Konopišti, tečkou za sobotní částí je večerní lidová veselice či koncert kapely Švejk band.

V neděli se koná v benešovském kostele svatého Mikuláše mše za oběti války a na Konopišti bude otevřen rekonstruovaný Korkový pavilon.

 

Právě se děje

před 45 minutami

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy