Festival Mácháč: Lupiči ukradli dvěma mladíkům 31 tisíc

ČTK ČTK
24. 8. 2013 11:43
Festival se letos koná potřinácté, potrvá až do nedělního rána.
Foto: Aktuálně.cz

Doksy - Na festivalu Mácháč 2013 u Doks na Českolipsku neznámí lupiči přepadli v noci na sobotu v krátké době po sobě dva mladíky ve věku 23 let a připravili je o majetek za více než 31 tisíc korun.

"Nepamatuji, že by někdy v minulosti na festivalu došlo k loupeži," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Festival se letos koná potřinácté, potrvá až do nedělního rána. V sobotu tam vystoupí přední domácí dýdžejové.

Obě přepadení se stala před půlnocí v lesíku u vstupní brány poblíž pláží Máchova jezera. Prvního mladíka tam vylákala neznámá dívka.

"V lesíku ho napadli dva pachatelé. Dostal ránu pěstí do hlavy a když spadl, z kapsy mu vzali 5200 korun v hotovosti, vstupenku na festival za tisíc korun a mobilní telefon za 17 tisíc korun," uvedla Baláková.

Na festival přijely tisíce lidí

Druhý z mladíků neuvedl, že by ho do lesíka vylákala nějaká dívka.

"Napadený muž si nebyl jistý, kolik bylo útočníků, zda jeden nebo dva. Také on po ráně pěstí upadl a poté přišel o 400 korun v hotovosti a telefon za 8000 korun," dodala Baláková.

Policistům také jeden pár nahlásil krádež věcí za 15 tisíc korun, zloděj je vzal v noci ze stanu v kempu Klůček. Na festival podle policie přijelo zatím 7000 až 8000 lidí.

Policie zatkla dealera

Policisté zadrželi 23letého dealera, který prodával extázi, a další dva muže, kteří měli u sebe větší množství drogy. U osmadvacetiletého muže policisté objevili 47 kusů extáze a 1,7 gramu marihuany. O tři roky starší muž měl u sebe devět tablet extáze.

Menší množství drogy policisté objevili ještě u dalších 11 lidí, ti se ale dopustili jen přestupku. Policisté zastavili také osm řidičů, kteří řídili pod vlivem drog nebo alkoholu. Jeden nadýchal dokonce 2,3 promile.

Loni policisté našli drogy u 19 lidí, zadrželi jednoho celostátně hledaného muže a řešili několik krádeží. Dvanáct řidičů bylo pod vlivem alkoholu nebo drog.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy