Festival Mácháč: Lupiči ukradli dvěma mladíkům 31 tisíc

ČTK ČTK
24. 8. 2013 11:43
Festival se letos koná potřinácté, potrvá až do nedělního rána.
Foto: Aktuálně.cz

Doksy - Na festivalu Mácháč 2013 u Doks na Českolipsku neznámí lupiči přepadli v noci na sobotu v krátké době po sobě dva mladíky ve věku 23 let a připravili je o majetek za více než 31 tisíc korun.

"Nepamatuji, že by někdy v minulosti na festivalu došlo k loupeži," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Festival se letos koná potřinácté, potrvá až do nedělního rána. V sobotu tam vystoupí přední domácí dýdžejové.

Obě přepadení se stala před půlnocí v lesíku u vstupní brány poblíž pláží Máchova jezera. Prvního mladíka tam vylákala neznámá dívka.

"V lesíku ho napadli dva pachatelé. Dostal ránu pěstí do hlavy a když spadl, z kapsy mu vzali 5200 korun v hotovosti, vstupenku na festival za tisíc korun a mobilní telefon za 17 tisíc korun," uvedla Baláková.

Na festival přijely tisíce lidí

Druhý z mladíků neuvedl, že by ho do lesíka vylákala nějaká dívka.

"Napadený muž si nebyl jistý, kolik bylo útočníků, zda jeden nebo dva. Také on po ráně pěstí upadl a poté přišel o 400 korun v hotovosti a telefon za 8000 korun," dodala Baláková.

Policistům také jeden pár nahlásil krádež věcí za 15 tisíc korun, zloděj je vzal v noci ze stanu v kempu Klůček. Na festival podle policie přijelo zatím 7000 až 8000 lidí.

Policie zatkla dealera

Policisté zadrželi 23letého dealera, který prodával extázi, a další dva muže, kteří měli u sebe větší množství drogy. U osmadvacetiletého muže policisté objevili 47 kusů extáze a 1,7 gramu marihuany. O tři roky starší muž měl u sebe devět tablet extáze.

Menší množství drogy policisté objevili ještě u dalších 11 lidí, ti se ale dopustili jen přestupku. Policisté zastavili také osm řidičů, kteří řídili pod vlivem drog nebo alkoholu. Jeden nadýchal dokonce 2,3 promile.

Loni policisté našli drogy u 19 lidí, zadrželi jednoho celostátně hledaného muže a řešili několik krádeží. Dvanáct řidičů bylo pod vlivem alkoholu nebo drog.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy