Dvě cyklistky zemřely po srážce s osobním autem. Třetí je s těžkými zraněními v nemocnici

ČTK ČTK
10. 9. 2015 7:51
Řidič Volkswagenu se čelně srazil se třemi ženami na kolech. Všem bylo kolem sedmdesáti let. Nehoda se stala na rovném a přehledném úseku.
Foto: Aktuálně.cz

Jičín - Tragická srážka osobního auta se třemi staršími cyklistkami ve středu odpoledne u Chomutic na Jičínsku má dvě oběti. Jedna z cyklistek zemřela na místě nehody, druhá těžce zraněná žena zemřela později v nemocnici.

Třetí vážně zraněná žena skončila v hradecké fakultní nemocnici. ČTK to dnes sdělila mluvčí jičínské policie.

Osmapadesátiletý řidič Volkswagenu Polo jel ve směru od Ostroměře na Chomutice a ženy, kterým bylo kolem sedmdesáti let, srazil na přímém a přehledném úseku. Pravděpodobně jely proti němu.

Alkohol u řidiče policie vyloučila dechovou zkouškou. Příčinu nehody a míru zavinění policie vyšetřuje.

Záchranáři na místo neštěstí vyslali dvě záchranářské posádky spolu s lékařem z Jičína, záchranáře z Hořic a lékařskou posádku ze základny v Novém Bydžově. K nehodě letěl i vrtulník.

"Jedna z žen svým zraněním podlehla ještě před příjezdem zdravotníků, zdravotní stav dalších dvou si vyžádal urgentní péči všech zasahujících záchranářů," uvedl mluvčí záchranné služby Ivo Novák.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy