Dva lidé zemřeli při nehodě na Znojemsku, pět lidí se zranilo

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 8. 2017 20:33
Dva lidské životy si v neděli odpoledne vyžádala srážka dvou osobních aut u obce Bantice na Znojemsku. Dalších pět lidí mělo středně těžká poranění, z toho tři děti. Na místě zasahoval vrtulník. Hlavní tah I/53 z Brna do Znojma byl zhruba čtyři hodiny neprůjezdný. Policie odkláněla provoz. Kolem 19:00 se už místem dalo znovu projet. Auta se srazila na křižovatce. Vozidlo Volkswagen Multivan jelo od Lechovic a na křižovatce od Bantic mu nedal přednost Ford. Cestovali v něm dva lidé a oba zemřeli. Ve Volkswagenu s přívěsem jela pětičlenná rodina. Všichni skončili v nemocnici. Původní informace o vážných zraněních se nepotvrdily.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 23 minutami

Čech převezl do Německa čtyři Syřany, u soudu dostal sedmiměsíční podmínku

Podmíněný trest sedmi měsíců vězení uložil v pondělí ve zrychleném řízení německý soud Čechovi, který o víkendu propašoval ze Slovenska do Saska čtyři Syřany. Informoval o tom v úterý server Dresdner Neuste Nachrichten.

Soud v saském městě Pirna shledal Čecha vinným z pašování lidí a řízení bez řidičského průkazu. Osmadvacetiletý muž v sobotu odpoledne podle obžaloby v lese na Slovensku vyzvedl čtyři Syřany a pak je přes Česko přivezl až do Německa. Spolková policie na podezřelou pětici narazila na dálničním odpočívadle nedaleko české hranice. Čecha na místě zadržela. Za propašování čtveřice údajně inkasoval 2000 eur (asi 50 500 korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy