Delegátka cestovní kanceláře musela ohledat těla Kramných, egyptský detektiv měl ramadán

ČTK ČTK
11. 9. 2015 12:35
U krajského soudu v Ostravě vypovídala delegátka cestovní kanceláře Alžběta Cupalová, která jako první ohledala těla mrtvých Češek. Podle obžaloby obě ženy zabil elektrickým proudem manžel a otec Petr Kramný. Za normálních okolností by těla ohledal egyptský detektiv, ale ten měl ramadán, takže o to poprosil delegátku. K soudu byl předvolán také údajný milenec zavražděné ženy, který se ale už podruhé nedostavil, proto mu hrozí, že jej soudkyně nechá předvést policií.
Petr Kramný
Petr Kramný | Foto: ČTK

Ostrava - Těla mrtvých Češek, které zemřely předloni během dovolené v Egyptě, jako první ohledávala delegátka cestovní kanceláře Alžběta Cupalová. Detektiv ji o to požádal, protože měl ramadán.

Mladá žena to v pátek vypověděla před Krajským soudem v Ostravě. Ten okolnosti smrti projednává druhým dnem po dvouměsíční přestávce. Na lavici obžalovaných sedí manžel a otec mrtvých Češek Petr Kramný. Podle české policie je zavraždil elektrickým proudem. Muž ale vinu popírá.

Delegátku cestovní kanceláře na místo přivolali pracovníci hotelu ještě v noci krátce po nálezu těl. S Kramným odešla na kliniku, telefonovala s jeho matkou a s pracovníkem pojišťovny. Když pak ráno do hotelu dorazil egyptský detektiv, obrátil se na ni s nezvyklou prosbou.

"Stalo se to v době ramadánu. Požádal mě proto, abych těla ohledala já. Udělala jsem to," uvedla svědkyně. Pak soudu popsala, jak vešla do hotelového pokoje, kde na postelích viděla těla přikrytá prostěradly. Pod ně nahlédla. Vše pak venku popsala policistovi.

Snažím se na to zapomenout

Nyní o všem musela hovořit znova. Evidentně jí to nedělalo dobře. Přesto soudkyni popsala, jak těla ležela a co matka s dcerou měly oblečené. Později se musela dívat na fotografie těl. I to ji velmi rozrušilo. "Snažím se zapomenout," podotkla.

V pokoji byla delegátka s policistou několikrát. Vysvětlovala mu například, jaké léky našel v jednom z šuplíků. "Nebylo to nic mimořádného," doplnila svědkyně.

K soudu byl dopoledne předvolán i údajný milenec zavražděné ženy. Muž se k soudu už jednou nedostavil. Na dnešek byl předvolán podruhé. Dnes ale opět nedorazil. Omluvil se prostřednictvím e-mailu a oznámil, že je nemocný.

Podle soudkyně bude svědek muset tuto skutečnost doložit. Pokud by se i nadále chtěl účasti u soudu vyhýbat, soudkyně by jej nechala předvést policií.

Na programu byly v pátek výslechy pouze těchto dvou svědků. Krátce po dokončení výslechu delegátky proto soudkyně hlavní líčení odročila. Pokračovat bude zase v pondělí.

Kramného žena s dcerou zemřely koncem předloňského července v hotelu v Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou. Média původně spekulovala o tom, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je možná zabil elektrický proud. Moravskoslezští policisté Kramného obvinili z vraždy loni v únoru. Hrozí mu výjimečný trest.

 

Právě se děje

Další zprávy