Dálnice D1 ve směru na Brno stojí. Kolona má 10 kilometrů

ČTK ČTK
27. 6. 2014 18:09
Na D1 ve směru na Brno se na 44. kilometru vytvořila desetikilometrová kolona, policie radí řidičům, aby se místu raději vyhnuli.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: www.net.hr

Benešovsko - Na dálnici D1 ve směru na Brno se dnes odpoledne vytvořila desetikilometrová kolona. Její konec je u zúžení na 44. kilometru, začátek poblíž sjezdu na Sázavu. V koloně už je nehoda čtyř vozidel, ale hlavní příčinou je dopravní špička. ČTK to řekla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

Řidiči by se měli místu vyhnout. V případě, že jím musejí nezbytně projet, je třeba úsekem projíždět obezřetně. "Vozidla by měla skutečně sjíždět ještě před místem komplikace a vyhnout se jí," uvedla Zatloukalová. V tomto případě tedy sjet už na 29. kilometru u Chocerad.

Nákladní dopravu není na D1 kam odklánět, proto mohou čas ušetřit alespoň osobní vozy, které se koloně vyhnou.

Ústřední automotoklub ÚAMK vydal před letními prázdninami pro řidiče varování. 

"Letos se totiž chystá jet autem na dovolenou více lidí než v loňském roce, takže bude větší provoz. Navíc jsou na nejvíce frekventovaných silnicích dopravní omezení kvůli opravám," říká mluvčí automotoklubu Petr Vomáčka. Jen doChorvatska podle něho letos zamíří 800 tisíc lidí, drtivá většina auty.

Stejně jako v Česku totiž začínají letníprázdniny i na Slovensku, v části Rakouska a v Polsku.  

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy