D5 stojí. Nehoda kamionu blokuje u Plzně směr Rozvadov

ČTK ČTK
15. 7. 2013 11:34
Nehoda se stala na 82. kilometru u Šlovic poblíž tunelu Valík
Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Ranní nehoda kamionu s přívěsem na dálnici D5 u Plzně ve směru na Rozvadov zablokovala dálnici. Bude neprůjezdná nejméně do 13:30.

Nehoda se stala na 82. kilometru u Šlovic poblíž tunelu Valík, řekla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková a mluvčí policie Ivana Telekešová. Po odklonu dopravy se podle policie kolony netvoří.

"Vůz leží přes oba jízdní pruhy, je na boku, ve směru na Rozvadov je to neprůjezdné, policie odklání dopravu na převaděč dálnice Plzeň-Klatovy, ve směru na Prahu je neprůjezdný levý jízdní pruh," uvedla Telekešová. Pravý jízdní pruh směrem na Prahu není omezen.

Podle Telekešové se do 10:30 překládal náklad, po 11:00 se začalo se zvedáním kamionu. Odstraňování následků se protáhne, původně se předpokládalo zprovoznění dálnice kolem 12:00, podle Telekešové to bude nejdříve ve 13:30.

"Z nákladního automobilu s přívěsem uniklo větší množství provozních kapalin," uvedli hasiči. Při nehodě nikdo nebyl zraněn. Příčinu nehody policisté vyšetřují, v úvahu přichází nepřiměřená rychlost, mikrospánek řidiče a další.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy