D5 stojí. Nehoda kamionu blokuje u Plzně směr Rozvadov

ČTK ČTK
15. 7. 2013 11:34
Nehoda se stala na 82. kilometru u Šlovic poblíž tunelu Valík
Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Ranní nehoda kamionu s přívěsem na dálnici D5 u Plzně ve směru na Rozvadov zablokovala dálnici. Bude neprůjezdná nejméně do 13:30.

Nehoda se stala na 82. kilometru u Šlovic poblíž tunelu Valík, řekla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková a mluvčí policie Ivana Telekešová. Po odklonu dopravy se podle policie kolony netvoří.

"Vůz leží přes oba jízdní pruhy, je na boku, ve směru na Rozvadov je to neprůjezdné, policie odklání dopravu na převaděč dálnice Plzeň-Klatovy, ve směru na Prahu je neprůjezdný levý jízdní pruh," uvedla Telekešová. Pravý jízdní pruh směrem na Prahu není omezen.

Podle Telekešové se do 10:30 překládal náklad, po 11:00 se začalo se zvedáním kamionu. Odstraňování následků se protáhne, původně se předpokládalo zprovoznění dálnice kolem 12:00, podle Telekešové to bude nejdříve ve 13:30.

"Z nákladního automobilu s přívěsem uniklo větší množství provozních kapalin," uvedli hasiči. Při nehodě nikdo nebyl zraněn. Příčinu nehody policisté vyšetřují, v úvahu přichází nepřiměřená rychlost, mikrospánek řidiče a další.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy