reklama
 
 

Cesta zástupců pardubických firem do JAR byla podle auditu poznávací zájezd. Rada bude vymáhat škody

19. 6. 2017
Kontroverzní služební cesta zástupců pardubických firem do Jihoafrické republiky neměla podle nezávislého posudku parametry služební cesty. "Převážná část zájezdu měla charakter poznávacího zájezdu," informoval Radim Jelínek z tiskového odboru magistrátu. Radní uložili představenstvu Služeb města Pardubic, aby zajistilo vymáhání škody, respektive nákladů vynaložených na cestu. Letenky i pobyt stály 210 tisíc korun. Kvůli cestě zastupitelé v únoru odvolali z funkce místopředsedkyni představenstva firmy Služby města Pardubic a výkonnou ředitelku Leu Tomkovou.

Pardubice - Pobyt zástupců městských firem v Jihoafrické republice nenaplňuje parametry služební cesty. Vyplývá to z nezávislého posudku, který si pardubická radnice dala zpracovat. Náklady 210 tisíc korun bude město vymáhat. Informoval o tom Radim Jelínek z tiskového odboru magistrátu. Manažeři ze Služeb města Pardubic a SMP - Odpady podle svých slov v zemi loni dva týdny poznávali krajinu, kulturu a systém nakládání s odpady.

"Převážná část zájezdu měla charakter poznávacího zájezdu," uvedl Jelínek. Radní uložili představenstvu Služeb města Pardubic, aby zajistilo vymáhání škody, respektive nákladů vynaložených na cestu.

Posudek také zpochybňuje, že náklady na cestu bude finanční úřad považovat za daňově uznatelné. Doporučuje proto, aby obě společnosti opravily svá daňová přiznání. Advokátní kancelář také uvedla, že členové představenstva SMP - Odpady nepostupovali s péčí řádného hospodáře.

Kvůli cestě zastupitelé v únoru odvolali z funkce místopředsedkyni představenstva firmy Služby města Pardubic a výkonnou ředitelku Leu Tomkovou. Už předtím městská rada odvolala celé představenstvo SMP - Odpady.

Vedení firem strávilo v JAR dva týdny, letenky i pobyt stály 210 tisíc korun. Tomková tehdy médiím řekla, že jakékoli poznání krajiny, kultury nebo systému nakládání s odpady je přínosné a inspirující. Šlo podle ní o řádně schválenou služební cestu.

autor: ČTK | 19. 6. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama