reklama
 
 

Babiš v Mostě: Z patnácti opatření pro boj s chudobou jsme ještě žádné nesplnili

9. 4. 2019 20:42
Z 15 plánovaných opatření pro boj s chudobou a sociálním vyloučením se zatím nerealizovalo žádné. Při své úterní návštěvě Mostu se na tom premiér Andrej Babiš (ANO) shodl s místními politiky. Z opatření mají podle Babiše nejblíže k uskutečnění dotace na stavby sociálních bytů. Realizaci dalších opatření ale nechává zejména na ministerstvu práce a sociálních věcí.

"Zatím jsme nenašli nějaký lék, jak snížit výši nájemného. Připravujeme mapy nájemného a teď bychom měli projednávat na koaliční radě návrh paní ministryně Maláčové, jak snížit doplatek na bydlení," připustil v Mostě Babiš s tím, že výsledky nepovažuje za pozitivní.

Během své návštěvy se Babiš setkal s primátorem Janem Paparegou (ProMOST) a hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem (KSČM). Politici apelovali na premiéra zejména v požadavku na obnovu takzvaného přechodného pobytu.

Seznam patnácti opatření pro boj s chudobou sepsalo loni na podzim ministerstvo práce po jednání ministrů, poslanců, starostů a odborníků. V plánu jsou třeba změny v dávkách na bydlení či dlouhodobé využití veřejně prospěšných prací. Letos vyplynulo ze zprávy o plnění podnětů, že od třetiny opatření ministerstva buď ustoupila, nebo není jasné jejich financování.

Seriál Most! se po velkolepé jízdě rozloučil v proslulé hospodě Severka

Seriál Most! skončil. Hlavní protagonisté poslední díl sledovali v Severce | Video: František Grossmann |  01:05

autoři: ČTK, Domácí | 9. 4. 2019 20:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama